Popüler Yayınlar

Google+ Followers

Translate

Popüler Yayınlar

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Popüler Yayınlar

Follow by Email

5 Aralık 2010 Pazar

YENİ YIL'A YAKLAŞIRKEN...

Evet Ramazan Bayramı Kurban Bayramı derken Yeni yılda geldi çattı kapımıza ... 
Mutlu, hüzünlü, tatlı,acı... Bir Yıl daha bitip gitmekte bakalım önümüzdeki Yıl bizleri neler beklemekte umarım
insanlar icin sağlıklı, mutlu, başarılı herkesin gönlünce bir yıl lur.
 Niyedir bilmemama beni eskisi kadar heyecanlandırmıyor artık yılbaşları eskiden yeni yıl geliyor diye hazırlıklar yapılır, alışverişe çıkılır,arkadaslarla planlaryapılır kimin evinde kutlancağına karar verilir heyecanla beklenilirdi... o akşamın gündüzünden binumum değişik ve şatafatlı pastalar, börekler yapılır, çerezler, kestaneler patlatılmak uzere hazır olur, tombala oynanırdı ...
Simdi  çekirdeğin biraz büyüğü dört kişilik ailem ile sakin bir yılbaşı geçirmeyi tercih ediyorum.Yaşlanıyormuyum ne? Güzel olmadı biliyorum Derya Baykal ablamızın dediği gibi boşver  yaşınamı giriyorum ne?...
Ama her yaşın ayrı bir güzelliği var klasik cümlesi ile  derhal konuyu değiştiriyorum... malumunuz uzere bayanlar yaş   sohpetlerini pek  sevmez laf aramızda eskiden beni etkilemezdi ama yaş 35 e gelip yolun yarısı edince bende pek bir hazetmemeye başladım.
soğuğundada elde bulaşık yıkamakta da icine yıkasın Eskişehir'de Biz küçükken annem yılbaşlarında sarma yapardı içinedebir adet düğme koyardı yerken kime çıkarsa o düğme o Gecenin hatırı sayılır bulaşığını yıkamaya hak kazanırdı !!!!. soğuğundada elde bulaşık yıkamakta da hiç kolay sayılmazdı eskiden şimdiki gibi makinalarmı vardı at içine bas düğmesine yıkasın.Hepimiz heyecanla beklerdik kime çıkcak diye Ama Su Anda gülümsiyerek hatırlıyorum o ylbaşı akşamlarını, tebessüm ederek.
 Yeni Yıl ... Yeni Yıl ... dedik hediyelerden bahsetmeden olurmu? İllaki dışarıdan gidip alınması gerek diyede bir sey yok tabii .. El emeği Ile yapılan ürünlere değer veririm oldum olası  üretenlerede çok saygı duyarım ne kadar  özel el emeği Ile yapılan şeyler ... Ikinci bir örneği olmuyor aynısını yapmaya çalışsan  o yüzdende el emeği ile yapılan şeyler benim icinçok kıymetlidir.Yabancı sitelerden gördüğüm  sizlere faydasının olabileceğini  düşündüğüm icin aşağıdaki resimleri  ekliyorum.Sevdiklerinize Yeni Yıl gecesi  icin  kendi el emeğinizle yapıp dostlarınıza armağan etmeye ne dersiniz? Ne kadarm utlu olup  kendilerini özel hissederler düşünsenize ... 


Buyrun netten görüp Fikir edinmek icin 
eklediğim Resimler ... Her  eve lazim peçetelikler.Ben bu peçeteliklerden örüp hem satıyorum hemde acil durumlarda sevdiklerime hediye ediyorum hem yapımı kolay hem şık...sizlerde denemeye ne dersiniz?Bu sepette market  poşetleri Ile örülmüş.İlginç öyle değilmi?
Cocugu olanlar .. Cocuklar boyle bir hediyeye bayılırlar emin olunkirpi ip olarak satılan iplerla kafa, kollar ve bacakları ayrı ayrı örülüp İçi elyafla doldurulmuş ve parçalar birbirine dikilerek birleştirilmiş ağaz, burun yapılmış çokta şirin olmuş.
Yine BUDA ÇOK SIK BİR KAPI SUSU.


Bu çorapları 5 Şiş Ile parmak ucundan başlayıp örebilceğiniz gibi e yine parmak ucundan başlayıp sık iğne Ile döne döne ve  ara ara artırarak örüp üzerini dilediğiniz sekilde süsleyebilirsiniz.


Ben bu  teyze ile amcayı benim esim ile ihtiyarlığım diyorum ne s ton ton ve şirinler yapılmasıda hic zor degil inanın eli şiş ile  tıg tutan herkes bu şirin yastıklardan örüp dostlarına ve sevdiklerine hediye edebilir.


Veeee  ne kadar kısa bir sürede çocuklarımızı sevindirebilceğimizi görelim  çocuklar böyle bir hediyeye bayılırlar   hadi bakalım arkadaşlar çocuklarımızı sevirdirelim nede olsa yeni bir yıl ..

Buda ilginc bir tasarım çizilen, bozulan cd  lerinizi atmayın Bir saat  aparatı ile ilginç şeyler üretmek mümkün İŞTE örneği cd.


Hiç yorum yok:

 
BLOG designed by